Kościół św. Karola Boromeusza

Jest kolejnym w Nałęczowie przykładem przeniesienia stylu zakopiańskiego w całkowicie obcy mu krajobraz. Przykładem udanym i wcale pięknym.

Kościół rektoralny św. Karola Boromeusza (ul. Armatnia Góra 18) został zbudowany w latach 1917-19 według projektu Jana Koszczyc-Witkiewicza. Fundatorem świątyni była Luiza Benni, wraz z mężem Karolem cenionym lekarzem warszawskim, właścicielka willi „Podgórze” w Nałęczowie. Obiekt wzniesiony na prywatnej posesji pani Benni (jej mąż zmarł przed budową), pełnił pierwotnie rolę kaplicy przeznaczonej, zgodnie z życzeniem Luizy, dla kuracjuszy i wczasowiczów, zwłaszcza ludzi chorych.

Do rangi kościoła rektoralnego został podniesiony w 1997 r. Podczas pobytu w Nałęczowie, msze święte odprawiał w świątyni kardynał Karol Wojtyła.

Dodaj opinię

Drewniana kaplica wzniesiona w unikalnym stylu zakopiańskim, zgodnie z projektem Jana Koszczyc-Witkiewicza, pomiędzy 1917 a 1919 rokiem. Niezwykły przybytek ufundowała Luiza Benni - właścicielka słynnej nałęczowskiej willi “Podgórze”, wdowa po cenionym warszawskim lekarzu. Swego czasu msze święte w pięknej świątyni odprawiał kardynał Karol Wojtyła.

Kościół św. Karola Boromeusza adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Kościół św. Karola Boromeusza, zobacz gdzie w Nałęczowie zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Kościół św. Karola Boromeusza.
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Kościół św. Karola Boromeusza opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij