Majówka z Panem Prusem

Nigdy nie zamieszkał tu na stałe, nigdy nie wybudował domu, jednak spędził w Nałęczowie 28 sezonów. Mieszkańcy zapamiętali go jako osobę wyjątkowo uprzejmą, kulturalną, posiadającą duże poczucie humoru. Wyrazem tego jest nie tylko funkcjonujące w mieście muzeum pisarza, ale i osobliwe, przypominające literata święto - Majówka z Panem Prusem (maj/czerwiec).

W czasie imprezy na ulicach miasteczka można zobaczyć „samego Prusa” oraz co najmniej kilkadziesiąt osób przebranych w stroje z epoki.

Organizowany jest wówczas spacer literacki po Nałęczowie, urządzane są wystawy plastyczne, koncerty muzyczne, pokazy stuletnich rowerów (Prus był gorącym entuzjastą jazdy na rowerze, o jakim mawiał „filozof, osadzony na dwóch kołach”), turnieje szachowe, a także kiermasz rękodzieła artystycznego, potraw regionalnych (wielką sławą cieszą się wśród nich zwłaszcza żeberka z kapustą à la Prus), wydawnictw nałęczowskich, zabawek i inne.

Dodaj opinię
Majówka z Panem Prusem adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Majówka z Panem Prusem, zobacz gdzie w Nałęczowie zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Majówka z Panem Prusem.
  • 24-140 Nałęczów
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Majówka z Panem Prusem opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij