Międzynarodowe Spotkania Folklorystyczne

Międzynarodowe Spotkania Folklorystyczne (lipiec) są naprawdę… międzynarodowe. Gośćmi imprezy były już zespoły ludowe m.in. z Białorusi, Bułgarii, Chin, Chorwacji, Cypru, Estonii, Finlandii, Francji, Indii, Irlandii, Izraela, Litwy, Łotwy, Meksyku, Mołdawii, Niemiec, Polski, Rosji, Serbii, Słowacji, Tajwanu, Turcji, Ukrainy, USA, Węgier…

Jest to cykliczna impreza folklorystyczna odbywająca się w Lublinie i okolicach od 1985, powstała dzięki inicjatywie lubelskich zespołów folklorystycznych oraz Wydziału Kultury i Sztuki Urzędu Miasta. Występy odbywają się na estradzie Nałęczowskiego Ośrodka Kultury oraz w Lublinie, w muszli koncertowej Ogrodu Saskiego i w Dziecięcym Szpitalu Klinicznym.

Tradycja spotkań każe, by zespoły dorosłe i dziecięce występowały co rok, na przemian.

Dodaj opinię
Międzynarodowe Spotkania Folklorystyczne adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Międzynarodowe Spotkania Folklorystyczne, zobacz gdzie w Nałęczowie zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Międzynarodowe Spotkania Folklorystyczne.
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Międzynarodowe Spotkania Folklorystyczne opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij