Nałęczów - informacje praktyczne o miejscowości

Dojazd do Nałęczowa

Uzdrowiskowe miasto Nałęczów, zlokalizowane w województwie lubelskim, w powiecie puławskim przyciąga swą ofertą zarówno turystów jak i kuracjuszy. Dogodne usytuowanie w pobliżu dużego ośrodka miejskiego - miasta Lublin - dodatkowo mobilizuje miejscową administrację do usprawniania komunikacji na tym obszarze. Aktualne dojazdy z Nałęczowa do innych miast można wyszukać, korzystając z praktycznego rozwiązania - wyszukiwarki internetowej połączeń komunikacyjnych GoEuro.pl.

Miasto jest korzystnie usytuowane w niedalekiej odległości od najbliższej trasy krajowej S17, łączącej dwa istotne ośrodki miejskie Lublin i Warszawę (około 16 km), przy czym dojazd autem do stolicy województwa lubelskiego wynosi 28 km. Jadąc z Warszawy trasą S17 za Markuszowem należy kierować się na trasę 826. Przez Nałęczów przebiegają drogi wojewódzkie 830 i 826, które umożliwiają dotarcie do innych ważnych ośrodków turystycznych w tym regionie - Kazimierza Dolnego (oddalonego o 23 km) oraz Puław (oddalonych o 30 km).

W pobliżu miasta przebiega sieć kolejowa, umożliwiając tym samym dotarcie do uzdrowiska tym rodzajem transportu. Dworzec usytuowany jest w odległości około 3 km od centrum, przy ulicy Drzewce. Aby dotrzeć do serca miasta, należy skorzystać z połączenia autobusowego lub lokalnej taksówki. Połączenie kolejowe do Nałęczowa realizowane są m.in. z Dęblina, Chełma, Lublina, Krakowa, Terespola, Zamościa, Piły, Warszawy, Wrocławia.

Dodatkowo, możliwym rozwiązaniem jest także komunikacja autobusowa. W mieście funkcjonują dwa przystanki autobusowe (na dworcu PKP i na dworcu PKS). Kursy odbywają się m.in. w kierunku: Bronic, Czesławic, Karmanowic, Lublina, Opola, Lublina, Wąwolnicy. Ponadto, do Nałęczowa można się również dostać, korzystając z usług prywatnego przewoźnika, realizującego swój kurs z Lublina (odjazd z dworca BUS w Lublinie). Podobnie, wyjeżdżając z miasta, prywatne busy ruszają z ulicy Poniatowskiego przy dworcu PKS w kierunku Bełżyc, Lublina, Poniatowej, Puław, Wojciechowa.

rozwiń
Nałęczów - informacje praktyczne o miejscowości
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij